A Szakrális Magyarország egészségügyi ellátó rendszerének rövidített alapkoncepciója

A Magyar Nemzet Szabadság Alkotmányának  az egészségügyre vonatkozó fejezetében lefektetett alapvetéseknek megfelelően, az egészségügyi ellátó rendszert úgy kell átszervezni, hogy a jelenlegi betegségközpontú szemléletet, gyógyszeres és invazív -romboló terápiákat felváltsa az egészség megőrzésre való törekvés, az egészséges életmódra való áttérés előtérbe helyezése.

  1. A hippokratészi eskünek megfelelő „Ne árts” alapelv érvényesítése az egészségügyi ellátás minden területén.
  2. Az egészségügyi ellátó rendszer minden szintjén a gyógyulás és az egészségmegőrzés sikeressége a finanszírozás alapja. Meghatározott alapellátás minden állampolgárnak jár. Ez a háziorvosi praxis alapfinanszírozása. Ezen felül további kifizetés a praxis számára csak egészségnevelő, egészségmegőrző tevékenységekre történhet.
  3. A szakorvosi kollégiumok munkájában, gyógyszerrendelési előírások, kialakításában csak független szakértők vehetnek részt. A gyógyszergyártók nem befolyásolhatják a szakmai kollégiumok munkáját.
  4. Az egészségügyi alapellátás keretein belül, a meghatározott, legszükségesebb gyógyszereket minden állampolgár megkaphatja, amennyiben igény tart rá.
  5. Az alapellátásban, a háziorvosok hatáskörének kiterjesztése, diagnosztikai felszereltségének bővítése. Alternatív gyógyászati ágakat is tömörítő, helyi kb. 60 km-es körzetekbe, praxis közösségek létrehozása. Ezen gyógymódokat bevonva társadalombiztosítási rendszerbe, választható ellátás legyen a gyógyulni vágyó emberek számára.
  6. A holisztikus szemléletű gyógyító rendszerek és elsősorban a magyar népi gyógyászat elérhetővé tétele a betegellátásban minden állampolgár számára.
  7. Tilos mindennemű beavatkozás elvégzése az állampolgár beleegyezése nélkül.
  8. Az oltási károsodást szenvedett embereknek rehabilitációs program kidolgozása és felajánlása.
  9. Minden kórházban gondoskodnak a végstádiumban lévő betegek, méltó kíséréséről, a hozzátartozók értesítéséről, jelentlétük lehetővé tételéről. (Az egészségügyi képzésben a halál folyamatáról, a holttesttel való bánásmódról, a test-lélek-szellem kapcsolatáról is tanulnak a hallgatók.)
  10. A háborítatlan, az anya által választott szülési körülmények minden állampolgár számára rendelkezésre állnak. A szülés minden esetben a teljes embert szemlélő (holisztikus) folyamatok tiszteletben tartásával történik.
  11. Elősegítendő a családok összetartását, az idősek, betegek családi környezetben való megtartását, hozzátartozó ápolásához a társadalombiztosítás reális támogatást, anyagi hozzájárulást biztosít.
  12. Gyógyvizeink, gyógyfürdőink adta lehetőségek széles körű bevonása az egészségmegőrzésbe. Legyen lehetősége minden állampolgárnak évente minimum kétszer a társadalombiztosítás által, rekreációs programban részt venni.